KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17211009
nr 1721 1009
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Hus i hamn, monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 46x54
måndag 1 september 2025
kl 18:45:26
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson